Dikkatli olun ‘ Facebook Kapanıyor Virüsü ‘

 

facebook-kapaniyor-virusu-karacabey-web-tasarım Son zamanların en konuşulan konularından biri olan  Youtube ve Twitter yasaklarından sonra Facebook`un  kapanma durumu gündeme geldi. Hackerlar gündemin bu  meşgul durumundan faydalanarak söylenti yaymaya  başladılar.

 

Bu söylentiler üzerinde verdikleri reklama tıkladığınız zaman  bilgisayarınıza ciddi zararlar verebiliyorsunuz. Size  indirtmiş olduğu programın faydası olmadığı gibi kesinleşen  bir zararı da görünmüyor. İnternet kısıtlamalarına bir yenisi  daha gelinir mi bilinmez fakat Youtube ve Twitter  kullanıcılarının erişiminin engellendiği son dönemlerde  kamuoyu doğal olarak “Facebook kapanacak mı?“  sorusunu sık sık dile getirmeye başlar oldu.

Türkiye`de yasaklanacağı söylenen Facebook hakkında hackerlar tarafından yayınlanmış mesaj: “Bu hafta sonu Facebook Türkiye`de yasaklanacağını söylüyor bütün haberler. Biraz araştırma yaptım ag anti sansür diye bir program buldum. Şu an YouTube`a falan girebiliyorum sanırım Facebook`ta da işe yarar. Lütfen herkes programı indirip kursun AG Antisansür”

Size verilmiş olan linki tıkladığınız zaman Antisansur.exe adında olan uygulamayı indirmiş oluyorsunuz. Sizi bekleyen virüs saldırısının etkileri halen bilinmiyor. Facebook aracılığıyla yapılan bu tuzaklara dikkatli olun. Facebook üzerinde gördüğünüz bu tür haberlere kulak asmayın. Güvenliğinizi tehdit altına alacağından şüphe duyduğunuz linkleri tıklamayınız. Eğer Facebook virüslerini indirmişseniz bilgisayarınıza format atarak bunlardan kurtulmanızı öneriyoruz.

 

Bir Cevap Yazın