Microsoft OneDrive Bulut Depolama Sistemi

  Microsoft OneDrive Bulut Depolama Sistemi

onedrive-microsoft-karacabey-web-tasarım

Son yıllarda sayıları sürekli artan bulut depolama sistemlerine bir yenisi de Microsoft’tan geldi.Microsoft Onedrive adı altında kullanıcılarına hizmet veren Onedrive diğer sistemlerden pek de farklı değil.Diğer sistemlerdeki gibi bir depolama sistemi ve basit bir arayüz seçilmiş.

Onedrive kullanmak için tek yapmanız gereken bir Microsoft hesabına(Hotmail,Live,Outlook gibi) sahip olmak.Eğer Microsoft hesabına sahipseniz Onedrive’ı 7GB deposuyla kullanmaya başlayabilirsiniz.Eğer uzun zamandır bir Onedrive kullanıcıysanız bu depo 25 GB’ta kadar çıkabilir.

Ayrıca Microsoft 365 kullanıcısıysanız ekstra olarak 20 GB hafızaya sahip olabilirsiniz.(20 GB hafızaya tabloda da belirtildiği gibi 10 $ vererek bir yıllığına sahip olabilirsiniz.)Microsoft,”Microsoft Surface” tablet alanlara da 2 yıl süreyle 200GB hafıza hediye ediyor.

Tabi isteyenler bu depoyu istediği kadar arttırabilir.

Fiyatlandırma ve diğer depo sistemleriyle karşılaştırma ise şu şekilde;

microsoft-onedrive-bulut-depolama-sistemi

 

Eğer fotoğraflalarınız , videolarınız ve dosyalarınızı online bir ortamda saklamak istiyorsanız Onedrive bulut depolama sistemi ne aşağıdaki bulunan linkten ulaşıp ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

https://onedrive.live.com/about/tr-tr/

Bir Cevap Yazın